ویژه‌برنامه «لوور در تهران» روی آنتن شبکه چهار می‌رود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ویژه‌برنامه «لوور در تهران» روی آنتن شبکه چهار می‌رود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، نخستین قسمت از ویژه برنامه تلویزیونی «لوور در تهران» امروز -دوشنبه- ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه از شبکه ۴ سیما پخش می‌شود.

  این برنامه تلویزیونی در هشت قسمت و با حمایت بانک آینده تهیه و تولید شده که علاوه بر گزارش روند برگزاری و افتتاح نمایشگاه لوور در موزه ملی ایران، به معرفی ۵۶ اثر به نمایش گذاشته شده می‌پردازد.

  نمایشگاه لوور در تهران روز دوشنبه ۱۴ اسفند ۹۶ با حضور «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه، «علی اصغر مونسان» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «ژان لوک مارتینز» رئیس کل موزه لوور، در تهران در موزه ملی ایران افتتاح شد.

  گفتگو با کارشناسان باستان شناسی و موزه داری در خصوص آثار به نمایش در آمده به ویژه در مورد دو اثر متعلق به تمدن ایران باستان که به تهران آورده شده، از بخش‌های اصلی این ویژه برنامه تلویزیونی است.

  در برنامه تلویزیونی «لوور در تهران»، همچنین گزارش‌های اختصاصی درباره معرفی ویژگی های تاریخی آثار، روند آماده‌سازی و افتتاح نمایشگاه، مصاحبه با بازدیدکنندگان لوور تهیه و تولید شده، که در قسمت اول این مجموعه، آئین افتتاح موزه لوور در تهران نیز پخش می‌شود.

  نمایشگاه آثار لوور در تهران با حمایت و پشتیبانی بانک آینده به مدت ۳ ماه (تا تاریخ ۱۸ خرداد ۹۷) در موزه ملی ایران واقع در تهران، خیابان امام خمینی(ره)، خیابان ۳۰ تیر دایر است.

  همچنین علاقه مندان می توانند با مراجعه به وب‌سایت اختصاصی لوور در تهران به نشانی www.louvreintehran.com نیز از امکانات و تسهیلات دریافت بلیط رایگان برای بازدید از موزه لوور در تهران استفاده کنند.


افشاگری پدر «نیمار» درباره آینده او در پی‎اس‎جی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • افشاگری پدر «نیمار» درباره آینده او در پی‎اس‎جی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، پدر نیمار، بازیکن تیم فوتبال پاری‎سن ژرمن که اخیرا حرف و حدیث‌های زیادی درباره‎اش وجود دارد، درباره آینده پسرش صحبت کرده است.

  پیش از این گفته می‌‏شد ناصر الخلیفی، مالک پاری‎سن ژرمن که قرار بود به برزیل سفر کند با قصد مذاکره با ستاره برزیلی درباره آینده‌اش در تیم به این کشور سفر خواهد کرد و از آنجایی که بعد از حذف آسان تیم از لیگ قهرمانان نیمار ناامید شده، او قصد دارد کاری کند تا بازیکن برزیلی توجهی به پیشنهادات دیگرش نداشته باشد.

  اگرچه برخی از مطبوعات هم خبر دادند که قرار است الخلیفی از موسسه خیریه نیمار بازدید کند، پدر نیمار درباره این موضوع افشاگری کرده است. او در رویداد موسسه خیریه پسرش به خبرنگاران گفت: نیمار در پی‎اس‎جی آینده دارد، وضعیت حال حاضر او هم در این تیم خوب است.


معرفی هیات داوران جشنواره عکاسی «نگاه آبی» - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • معرفی هیات داوران جشنواره عکاسی «نگاه آبی» - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره، آثار منتخب دومین دوره جشنواره «نگاه آبی» با محوریت انرژی های پاک و مصرف صحیح انرژی را محمود کلاری، نیکی کریمی، مجتبی آقایی، شادی قدیریان و نیکلای نیمان داوری خواهند کرد. ‌ جشنواره بین المللی نگاه آبی با هدف معرفی و فرهنگ سازی در راستای انرژی های پاک و مصرف صحیح انرژی برگزار می شود.

  مهلت پذیرش آثار شرکت‌کنندگان ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۷ و انرژی های پاک، بهینه سازی مصرف، هدررفت، آلودگی صنعتی، حمل و نقل، آلودگی هوا، شهر سبز و توسعه پایدار از موضوعات این دوره جشنواره است.

  نمایشگاه آثار منتخب جشنواره در نمایشگاه هایی در ایران و سراسر جهان به شکل همزمان به نمایش درمی آیند و مراسم اهدای جوایز این جشنواره در خردادماه سال آتی برگزار می شود.

  علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت متن کامل فراخوان و همچنین ثبت نام و ارسال اثر در جشنواره به درگاه اینترنتی به نشانی www.BlueCircleGroup.ir مراجعه کنند.

  دومین جشنواره «نگاه آبی» به دبیری مسعود مکاری و توسط کانون دایره آبی دانشگاه تهران و دانشگاه هنر و با حمایت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ایران در خرداد ماه ۱۳۹۷ برگزار می شود.


فرصت درخت‌کاری را به تهدید تبدیل نکنیم/ درختان میوه بهترین انتخاب برای کاشت

 • فرصت درخت‌کاری را به تهدید تبدیل نکنیم/ درختان میوه بهترین انتخاب برای کاشت

  اقتصاد آنلاین - سپیده قاسمی؛ انتخاب نهال سالم و گونه گیاهی متناسب با منطقه موضوعاتی است که کارشناسان در این ایام بر آن ها تاکید دارند چرا که بی‌توجهی به این نکات مهم می‌تواند نتایج جبران ناپذیری را برای طبیعت به همراه داشته باشد.

  عبدالرضا کاوند، معاون تحقیقات کنترل و گواهی نهال موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال در گفت و گو با اقتصاد آنلاین درباره انتخاب نهال مناسب برای کاشت، گفت: برای انتخاب نهال مناسب دو نکته مهم را باید در نظر گرفت ابتدا خرید نهال سالم و گواهی شده از محل‌های مجاز و دیگری انتخاب گونه متناسب با منطقه مورد نظر است.

  وی ادامه داد: تفاوتی نمی کند شما قصد دارید نهال را در کجا بکارید اگر این نهال آلوده به بیماری یا آفت باشد می‌تواند درختان و باغ‌های موجود در منطقه را آلوده کند و زیان بزرگ اقتصادی و محیط زیستی را به بار آورد.

  کاوند با تاکید بر اینکه سلامت نهال در اولویت قرار دارد، افزود: نهال را از مراکز دارای مجوز خریداری و حتما از فروشند شناسه آن را که شامل اطلاعات لازم در مورد نهال است طلب کنید، ضمن اینکه گواهی بهداشت گیاهی نیز که توسط سازمان حفظ نباتات کشور صادر می‌شود باید همراه نهال باشد.

  وی اضافه کرد: فاکتور فروش سند دیگری است که در هنگام خرید نهال باید توسط فروشنده به شما داده شود.

  معاون تحقیقات کنترل و گواهی نهال درباره انتخاب گونه متناسب برای کاشت نیز گفت: با توجه به اینکه شما در چه منطقه آب و هوایی زندگی می‌کنید انتخاب گونه درخت برای کاشت متفاوت است، یک گونه می‌تواند برای یک منطقه مناسب و برای منطقه دیگر زیان‌بار باشد.

  کاوند اظهار کرد: انتخاب نامناسب یک گونه برای کاشت علاوه بر کاهش عمر درخت ممکن است برای طبیعت منطقه خطراتی را نیز به همراه داشته باشد و زندگی سایر گونه‌ها را تهدید کند.

  به گفته وی؛ برخی گونه‌ها برای یک منطقه مهاجم محسوب می‌شوند و می‌توانند اکوسیستم آن منطقه را دچار مخاطره کنند.

  وی بهترین انتخاب برای کاشت درخت را درختان مثمر دانست و افزود: درختان میوه منافع اقتصادی به همراه دارند و مهاجم محسوب نمی‌شود به همین دلیل بهترین گزینه برای کاشت هستند.

  معاون تحقیقات کنترل و گواهی نهال در پایان از مردم خواست؛ برای انتخاب گونه‌های غیر مثمر از اداره منابع طبیعی و گونه‌های مثمر از اداره جهاد کشاورزی منطقه سکونت خود راهنمایی بگیرند و به هیچ وجه خودسرانه اقدام به انتخاب و کاشت نهال نکنند.


ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در «عیدانه کتاب» از فردا آغاز می‌شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در «عیدانه کتاب» از فردا آغاز می‌شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، کتابفروشی‌های سراسر کشور می‌توانند از ۱۶ اسفند ماه با مراجعه به سایت www.ketabnet.ir  نسبت به ثبت نام در عیدانه کتاب اقدام کنند.

  در  طرح «عیدانه کتاب» سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال است و خریدار می‌تواند در چند نوبت و از چند کتاب‌فروشی، کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان  را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کند.

  طرح «عیدانه کتاب» با شعار «عیدی، کتاب هدیه دهیم» هشتمین گام در راستای توجه به اعطای یارانه کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌هاست.

  کتابفروشی‌ها برای مشارکت در این طرح باید پروانه کسب با تاریخ معتبر و مورد تایید مراجع ذیصلاح داشته باشند. در صورت تازه تأسیس بودن، کتابفروشی می‌تواند یک دوره با نامه تأیید از اتحادیه ناشران و کتابفروشان مبنی بر اقدام برای دریافت پروانه، نسبت به ثبت نام اقدام کند. همچنین، داشتن رایانه و دسترسی به اینترنت برای مشارکت در این طرح الزامی است و کتابفروشی‌ها باید تا پایان طرح عیدانه کتاب پوستر طرح را در ورودی و محل قابل رویت فضای کتابفروشی  نصب کنند.

  همچنین اطلاعات صاحب امتیاز در پروانه کسب با اطلاعات شخص متقاضی شرکت در طرح (بجز در موارد واگذاری قانونی) نباید مغایرت داشته باشد.

  کتابفروش باید اطلاعات واقعی خریدار اعم از نام، نام خانوادگی، شماره ملی و تلفن همراه و مشخصات کتاب‌های فروخته شده را همزمان با فروش در پنل کتابفروشی ثبت کند و نباید بیش از ۲ نسخه از یک عنوان کتاب برای هر خریدار را به فروش برساند.

  همچنین، ثبت اطلاعات واقعی کتاب‌های فروخته شده در فاکتور فروش، تطبیق تعداد کتاب‌های فروخته شده با تعداد درج شده در فاکتور، نداشتن تفاوت غیرمتعارف  قیمت کتاب با قیمت درج شده در فاکتور از دیگر شرایط ثبت خرید در طرح عیدانه کتاب است.

  مواردی مانند واگذاری کتابفروشی به غیر، ارائه اطلاعات نادرست در اسناد ثبت نام کتابفروشی، ثبت کتاب خارج از زمان خرید، عدم ارائه تخفیف طرح به مشتری، جعلی بودن مشخصات خریدار، فروش کتاب‌های غیر مشمول در طرح و ثبت عناوین دیگر در فاکتور خریدار، فروش کتب آموزشی، کمک آموزشی، نایاب، افست، فاقد شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب موجود نباشند، تخلف محسوب می‌شود.


کشف وجود بیماری سیلیاک در ایران/ تاثیر بهداشت دهان در سرطان گوارش - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • کشف وجود بیماری سیلیاک در ایران/ تاثیر بهداشت دهان در سرطان گوارش - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر رضا ملک زاده در مراسم معرفی دستاوردهای پژوهشکده گوارش و کبد و دو داروی جدید سووداک با خاصیت ضد هپاتیت C و داروی پلی پیل با خاصیت ضد انعقاد خون و کاهنده فشار و چربی خون افزود: زمانی تصور می شد در ایران بیماری سیلیاک وجود ندارد، درصورتیکه ما با بررسی های متعدد متوجه شدیم، این بیماری در ایران وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه پژوهشگاه گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران سه مرکز تحقیقاتی دارد، گفت: بیمارستان شریعتی حدود ٤٠ سال عمر دارد که ما از ٢٤ سال پیش کار راه اندازی مرکز گوارش و کبد را در این بیمارستان آغاز کردیم و اکنون قریب به ٦ سال است که این مرکز به عنوان پژوهشگاه گوارش و کبد تلقی می شود.

  ملک زاده خاطرنشان کرد: یکی از مشخصات این مرکز این است که آموزش، پژوهش و درمان در این مرکز وجود دارد. ما در این مرکز ١٢٠ فوق تخصص گوارش و کبد تربیت کرده ایم که در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت هستند، از طرفی در این مرکز مراقبت های پزشکی نیز به عمل می آید و تنها مرکزی است که فلوشیب ها شب ها مقیم هستند و مراقبت های پیشرفته ای را در زمینه گوارش و کبد ارائه می دهند. در عین حال در این مرکز کارهای تحقیقاتی در جریان است و درصدد هستیم مشکلاتی که مردم با آنها دست به گریبان هستند را ریشه یابی کرده و حل کنیم.

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درخصوص اهمیت پژوهش گفت: طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، پژوهش یک تجمل و یا کالای لوکس نیست که فقط در مواقعی قابلیت اجرایی داشته باشد که منابع مالی به حد کافی موجود باشد، بلکه یک ضرورت دائمی است و این ضرورت هیچگاه حتی با منابع مالی محدود کم نمی شود.

  ملک زاده با بیان اینکه هدف ما در تمام پژوهش ها درک چالش های سلامت است، تاکید کرد: در پژوهشگاه گوارش و کبد یک کمیته اخلاق پزشکی هم وجود دارد که تمام تحقیقات باید مورد تایید این کمیته باشد، این کمیته جزو موسسات اخلاقی در سطح جهان است.

  وی گفت: یکی از موضوعات مهمی که روی آن کار می کنیم سرطان های دستگاه گوارش است و نیمی از بودجه و امکانات ما به این مقوله اختصاص پیدا می کند زیرا این سرطان ها در کشور بسیار شایع است و در این زمینه مطالعه بزرگی را از ٢٠ سال قبل آغاز کردیم که اکنون تا حدود زیادی پیش رفته و تاکنون مقالات متعددی در مورد آن درسطح جهان تولید کرده ایم و دانش جدیدی خلق کردیم.

  معاون وزیر بهداشت درباره جدیدترین یافته ها در زمینه سرطان های گوارش و کبد گفت: سلامت دهان و دندان یکی از عوامل اصلی است که بر ایجاد سرطان های گوارش و کبد تاثیر دارد و علاوه بر آن تغذیه، مسایل ژنتیکی و سیگار نیز از جمله عوامل خطر موثر بر این سرطانها است که در آینده روی آنها تحقیق و پژوهش صورت می گیرد.

  وی درخصوص بیماری سیلیاک گفت: زمانی تصور می شد در ایران بیماری سیلیاک وجود ندارد، درصورتیکه ما با بررسی های متعدد متوجه شدیم ، این بیماری در ایران وجود دارد و بیش از ٢٥ سال کار علمی کردیم تا بفهمیم سیلیاک چیست، بعداز آن به دنبال آزمایشگاه تشخیص سیلیاک رفتیم و حتی توانستیم، از مجلس برای این بیماران یارانه بگیریم و انجمن حمایت از بیماران سیلیاک را تشکیل دهیم، همچنین صنعت را تشویق کردیم تا محصولاتشان را برای این بیماران مناسب تولید کنند.

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه محققان ما در تمام مجلات معتبر دنیا مقاله چاپ کرده اند، گفت: پژوهشگاه گوارش و کبد با ٥٠ دانشگاه درجه یک دنیا همکاری مشترک داشته و همچنین با دانشگاه ایران و سایر مراکز دانشگاه تهران نیز همکاری دارد.


۱۲۷کشور جهان خواهان خرید ارز دیجیتال ونزوئلا شدند

 • ۱۲۷کشور جهان خواهان خرید ارز دیجیتال ونزوئلا شدند

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رئیس‌جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو، اعلام کرد که سرمایه‌گذارانی از ۱۲۷ کشور جهان خواهان خرید پترو، ارز دیجیتال ونزوئلایی با پشتوانه نفت، می‌باشند.

  هفته گذشته مادورو اعلام کرد که فروش اولیه ارز دیجیتالی ونزوئلایی، ال‌پترو، تا به حال به ۷۳۵ میلیون دلار رسیده است.

  مادورو در طول سخنرانی خود در مراسمی در کاراکاست گفت: پترو آینده ونزوئلا و جهان است. این ارز دیجیتال به آینده اقتصاد تولید و فاینانس در منطقه مربوط است.

  رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین اعلام کرد که در کل ۸۷۲۰۰ کاربر متقاضی خرید ال‌پترو شدند که از این تعداد ۳۵۲۰ مورد را شرکت‌ها تشکیل می‌دهند. برخی از این تقاضاهای متعدد از استرالیا، آلمان، بلاروس، برزیل، کوبا، اسپانیا و همچنین آمریکا، فرانسه و عربستان سعودی می‌باشند.

  در ۲۱ فوریه ونزوئلا رسما معاملات پترو را آغاز کرد و این ارز دیجیتال در اولین روز پیش‌فروش خود، ۷۳۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

  قبلا نیکولاس مادورو ابراز امیدواری کرده بود که ارز دیجیتال جدید به جایگزینی برای ارز این کشور، بولیوار، که در طول سال‌ها بحران اقتصادی به شدت ارزش خود را از دست داده‌ است، تبدیل شود


نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان آبان ۹۷ در شیراز برگزار می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان آبان ۹۷ در شیراز برگزار می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، نشست اعضای کمیته راهبری برگزاری بیست و هشتمین نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان  (TWAS) با حضور دکتر رومین مورنزی مدیر اجرایی فرهنگستان علوم جهان،  دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر فیروزآبادی عضو دائم TWAS، دکتر محمد جواد دهقانی رئیس رایسست و ISC، دکتر مسعود صدری نسب ریاست مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم برگزار شد.

  همچنین در این نشست دکتر رضا منصوری، عضو دائم TWAS ، دکتر بیتا مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین‌المللی و تبادل فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر نادگران رئیس دانشگاه شیراز و برخی از مدیران حوزه پژوهش و علم و فناوری حضور داشتند.

  در این نشست ابتدا دکتر محمدجواد دهقانی به معرفی اجمالی اهداف و رسالت رایسست (مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری) در بعد اطلاع رسانی پرداخت و آمادگی رایسست برای میزبانی نشست عمومی و کنفرانس تواس ۲۰۱۸ را اعلام کرد.

  دکتر صدری نسب، رئیس مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت عتف نیز به صورت اجمالی به معرفی تواس و اهداف و برنامه های آن پرداخت و تاریخچه فعالیت های انجام شده برای نشست ۲۰۱۸ را تشریح کرد.

  در ادامه معاونین پژوهشی وزارتخانه های علوم و بهداشت، در خصوص اهمیت برگزاری نشست و حمایت وزارتین ذیربط با برگزاری نشست مطالبی ارائه کردند.

  دکتر رومین مورنزی، مدیر اجرایی فرهنگستان علوم جهان، به تفکیک موارد ضروری برای اجرای این برنامه را بر شمرد و اعضا در خصوص آن نظرات خود را بیان داشتند.

  پس از بازدید رایسست و مباحث مطرح شده، زمان برگزاری این نشست در آبان ماه ۱۳۹۷ و در شیراز در محل مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری به تصویب رسید.

  تعداد مهمانان پیشنهادی از کلیه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه از سراسر دنیا ۳۵۰ نفر تعیین شد که از این تعداد حدود ۱۰۰ نفر از دانشمندان برجسته کشور خواهند بود.

  در خصوص طول برگزاری نشست بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد پس از هماهنگی با کمیته اجرایی این نشست حداکثر در ۴ روز برگزار شود. 

  در مورد چگونگی تامین هزینه های برگزاری این نشست نیز بحث و گفتگو شد.

  در پایان این نشست مورنزی به دنبال مشاهده پتانسیل رایسست ابراز امیداوری کرد برای پیگیری فرایند کار در اردیبهشت ۱۳۹۷ مجدداً از رایسست بازدید کند.

  وی هدف اساسی تواس از برگزاری نشست در کشورهای مختلف را تشویق جوامع در حال توسعه و کمتر توسعه یافته برای ایجاد تحرک علمی و تحقیقاتی برشمرد و عنوان کرد: تواس برای هر دو دسته کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برنامه دارد.

  مورنزی درباره جوایز تواس اظهار داشت: تواس ۱۰ جایزه را در حوزه های مختلف ارائه می دهد که برای هر کدام فرایند داوری دقیق و مستقل وجود دارد و بنابراین نگاه تواس به جوامع مختلف و توزیع جایزه‌ها تبعیض آمیز نیست.

  وی تاکید کرد: در آغاز تاسیس تواس در سال ۱۹۸۳ تواس کار خود را با دانشمندان چند کشور محدود آغاز کرد و در حال حاضر خوشحالیم که دانشمندان ۹۵ کشور به عضویت تواس در آمده‌اند.

  مورنزی گفت: در سال ۲۰۱۷ از مجموع ۵۰ جایزه، ۱۰ جایزه به دانشمندان آفریقایی اختصاص یافته که در نوع خود جالب توجه است.

  وی با اشاره به ضرورت برگزاری نشست های تواس در نقاط جغرافیایی مختلف گفت: تواس می کوشد تمامی نقاط جغرافیایی را هدف گرفته و باعث تحرک علمی در آن مناطق در حمایت توسعه یافتگی آن مناطق شود.


برلیناله ۲۰۱۸ برندگان خود را معرفی کرد/ «خوک» به جایزه نرسید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • برلیناله ۲۰۱۸ برندگان خود را معرفی کرد/ «خوک» به جایزه نرسید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت جشنواره، گروه داوران برلیناله ۲۰۱۸ برندگان خود را معرفی کرد.

  تام تیکور رییس داوران بخش مسابقه بین‌الملل و همکارانش شامل ادل رومانسکی تهیه‌کننده آمریکایی فیلم برنده اسکار «مهتاب»، سسیل دو فرانس بازیگر بلژیکی، ریویچی ساکاموتو آهنگساز ژاپنی، استفانی زاکارک منتقد فیلم مجله تایم و چما پرادو رییس فیلموتکا اسپانولا از اسپانیا، شنبه شب در مراسم اختتامیه، به معرفی برندگان این دوره می پردازند.

  برندگان جایزه خرس طلا و جوایز خرس نقره‌ای این دوره جشنواره عبارتند از:

  خرس طلایی بهترین فیلم: آدینا پینتیلی برای «لمسم نکن» از رومانی/آلمان/جمهوری چک/بلغارستان/فرانسه

  خرس نقره‌ای جایزه بزرگ هیات داوران: مالگورزاتا زوموفسکا برای «ماگ» از لهستان

  خرس نقره‌ای جایزه آلفرد باوئر: مارسلو مارتینسی برای «وارث» از پاراگوئه/آلمان/برزیل/اروگوئه/نروژ

  خرس نقره‌ای بهترین کارگردان: وس اندرسون برای «جزیره سگ‌ها» از ایالات متحده و آلمان

  خرس نقره‌ای بهترین فیلمنامه: مانوئل آلکالا و آلونسو رویزپالاسیوس برای «موزه» از مکزیک

  خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد: آنتونی باژون برای «دعا»‌ از فرانسه

  خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن: آنا برون برای «وارث»

  خرس نقره‌ای بهترین مشارکت هنری: النا اوکُپنایا برای طراحی لباس و صحنه در «دُولاتوف» از روسیه/لهستان/صربستان

  بهترین مستند: «والس والدهایم» ساخته روت بکرمن از اتریش

  تقدیر ویژه : «شمن سابق» ساخته لوییز بولونسی از برزیل

  بهترین فیلم بلند اول: «لمسم نکن» ساخته آدینا پینتیلی از رومانی/آلمان/چک/بلغارستان و فرانسه

  تقدیر ویژه: «یک فیل هنوز نشسته» ساخته هو بو از چین

  خرس طلا برای بهترین فیلم کوتاه: «مردان پشت دیوار» ساخته اینس مولداوسکی از رژیم صهیونیستی 

  خرس نقره‌ای – جایزه گروه داوری برای فیلم کوتاه: «ایمفورا» ساخته ساموئل ایشیموی از سوییس و رواندا

  جایزه فیلم کوتاه آئودی: «پیاده روی خورشیدی» ساخته ریکا بوکسی از دانمارک


نشریه «نمایش عروسکی» منتشر شد

سه شنبه 1 اسفند 1396 05:28 ق.ظ

نشریه «نمایش عروسکی» منتشر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • نشریه «نمایش عروسکی» منتشر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، اولین شماره مجله تخصصی دانشگاهی تئاتر عروسکی با نام «نمایش عروسکی» به سردبیری محمد حسین اثنی عشری و صاحب امتیازی انجمن علمی عروسکی دانشگاه هنر منتشر شد. این شماره حاوی ترجمه ها و مقالاتی از زهره بهروزی نیا، سلما محسنی اردهالی، غزل اسکندرنژاد، عرفان خطیب زاده، حجت زینالی، الهام صادقی، نیلوفر صمدی، صدف مهدیان و نسترن باقری است. 

  مجله «نمایش عروسکی» قرار است در کتابخانه تعداد زیادی از دانشگاه های هنر و همچنین کتابفروشی ها در دسترس دانشجویان و کسانی که نیاز به شناخت بیشتر نسبت به این هنر دارند قرار گیرد.

  همکاران اولین شماره مجله «نمایش عروسکی» عبارتند از:

  فهیمه میرزاحسینی به عنوان مدیر مسئول ، محمد زارع بیدکی مدیر هنری ، مریم مس فروش گرافیست، زینب لک مشاور سردبیر و دانیال اسماعیل زاده ویراستار.
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic